Rodzina

Babcia LudkaBabcia Ludka najtwardszy z charakterów rodziny. Dziś ma 84 lata i bez dwóch zdań to ona jest największą specjalistką winobrania. Od lat 80 zajmuje się uprawą warzyw nasiennym, ze swoją stałą, profesjonalną ekipą pań. Absolutnie niezastąpiona przy chłodnej ocenie kalendarza. Babcia oprócz wybitnych nalewek swojej produkcji sięga najchętniej po wina musujące. Dlatego jej ulubioną etykietą jest Seyval Blanc 2018, który przez półroczne leżakowanie na osadzie, bez wstydu nazywany jest przez nasz szampanem bez bąbelków.


Ulubione wino
Seyval Blanc

Tato JarekTato Jarek od dekad zajmuje się gospodarstwem produkującym do tej pory głównie zboże. Przez lata oprócz bardzo dobrego zarządzania firmą, doskonalił swoją wiedzę dotyczącą rolnictwa. Dziś to on zajmuje się w 100% uprawą winorośli, dba o kondycję każdej sadzonki, bo wierzymy jak w nic, że dobry winogron to większość sukcesu wybitnego wina. Jego bezkonkurencyjnie ulubionym winem jest Souvignier Gris 2018 z którym czuje największą miłość na winnicy. Odmiana ta jest niesamowicie inteligentna regulując ilości swojej produkcji na krzaku, dzięki swojej grubszej skórce, bardzo zdrowo dojrzewa, nie jest podatna na choroby- winogron idealny. W kieliszku podoba mu się pierwszoplanowa pieprzność oraz nieśmiało wychylająca się słodycz marakui.


Ulubione wino
Souvignier Gris

MariaMarysia to człowiek do zadań specjalnych: zawiezie, dostarczy, przekona kupi i sprzeda co będzie w danej sekundzie tylko trzeba. Ślepo zapatrzona w przyjemne życie ojca rolnika, zbierała doświadczenie na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz w winiarskiej szkole na Antypodach. Konsultuje z Państwem Wasze potrzeby, jest po drugiej stronie telefonów czy maili, chętnie opowie o historii na winnicy oraz dba o to, by każdy potrzebujący w jak najszybszym czasie zastał przesyłkę z winami w swoim domu. Szybko potrafiąc dostosować plany danego dnia, utożsamia się z równie wszechstronnym Rieslingiem 2018. Świeżym i dynamicznym, ale jednak bardzo eleganckim i romantycznym.


Ulubione wino
Riesling

SoniaSonia będąca duszą artystyczną dba o ciągły powiew świeżości w firmie. Przez dekadę mieszkała studiując w Danii, a później w Londynie rozwijając swoją pasję medialną. To ona odpowiada za nazwę winnicy, nieuginając się ani na moment przy chwili sprzeciwu rodziców. Oprocz tego jest jedyną i najważniejszą prawą ręką Esbena w winiarni, jego konsultantką od spraw jakości smaku i najlepszym nosem, wyłapującym absolutnie wszystkie aromaty wyczuwalne w naszym winie. Soni ulubionym winem jest Johanniter 2019, z wyczuwalną delikatną pikanterią wśród bujających w obłokach łąkowych kwiatach.


Ulubione wino
Johanniter Sur Lie

EsbenEsben przez wiele lat zdobywał doświadczenie w międzynarodowej korporacji, gdzie wykazywał się niesamowitą skrupulatnością i rzetelnością. Przeprowadzając się do Polski nie musiał porzucać tych genialnych cech, odpowiadając za najdokładniejsze notatki swoich winiarskich poczynań. Odnalazł się jak nikt inny w prowadzeniu procesów winifikacji i zarządzaniu technologią produkcji. Po pracy najchętniej sięga po butelkę Roter Rieslinga. Choć narzeczony Soni jest Duńczykiem, to winami pomarańczowymi zachwycił się już w Polsce. Uwielbia jego plastyczność, która możemy dostrzec porównując rocznik 2018, gdzie Roter był idealnym wrażliwym winem, pachnącym świeżymi różami, do 2019 gdzie wino postanowiło pokazać swój mocny charakter, z narzucającymi się wędzonymi aromatami śliwki i sielskiej mirabelki z cynamonem.


Ulubione wino
Roter Riesling

Mama ViolaMama Viola jest ambasadorką całego świata. Przez całe swoje życie działa niesamowicie prężnie w dziennikarstwie oraz kulturze dbając o brak enologicznej nudy w Bagieńcu. Sprowadza artystów, organizuje imprezy łączące wino i sztukę, festiwale i zaprasza do udziału w autorskich warsztatach. Będąca wielką fanką gorących podróży, najchętniej widzimy ją z kieliszkiem Rose 2019, który po przymknięciu oczu maluje w wyobraźni obrazy beztroskiej plaży, letniego ogródka pełnego sezonowych owoców i wybitnego spokoju wakacyjnego ducha.


Ulubione wino
Rose