Riesling


R iesling to bardzo świeże wino, z typową dla odmiany wysoką kwasowością. Parcela, na której rośnie nasz riesling składa się w 100% z łupku granitowego , dzięki czemu wino jest wyraźnie mineralne.

Nos: Wino aromatyczne, nuty kwiatu lipy, limonki, moreli i pigwy.
Paleta: Lekkie ciało, soczysta faktura i ożywcza kwasowość, doskonale zbalansowana cukrem resztkowym. Mineralny, słonawy finisz.

Etykieta

Na zdjęciu - konie rasy śląskiej hodowli naszego dziadka. To właśnie od tych rodzinnych, śląskich koni nasza winnica zawdzięcza swoją nazwę. Konie śląskie odznaczają się siłą, ambicją i elegancją. Ze względu na swój zrównoważony temperament, masywną, lecz harmonijną budowę doskonale nadają się na konie wszechstronne. Podobnie z Rieslingiem, nazywanym królem winorośli, ze względu na swoją elegancję, jak również odporność na niskie temperatury oraz uniwersalność w swoim zastosowaniu.

Dane techniczne:
Cukier resztkowy: 7 g/l
Całkowita kwasowość: 7 g/l
Zawartość alkoholu: 11 %
Odmiana: Weisser Riesling
Metoda produkcji: Zimna maceracja (short-skin contact)

WINELETTER 

Zapisz się do naszego wineletter i korzystaj z autorskich przepisów na dania skomponowane specjalnie pod pairing z winem Silesian. Otrzymuj informacje o wszystkich promocjach, organizowanych przez nas wydarzeniach lub nowościach z życia winnicy.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od SKLEP DOLNOSIELSKIE Maria Mazurek